کرپی گالوانیزه

پوشش های کرپی و پیچ و مهره ها

پوشش های کرپی و پیچ و مهره ها

پوشش کرپی

انواع پوشش هایی برای کرپی و پیچ و مهره ها وجود دارد. که هر کدام کارایی خاص خود را دارا میباشند. انتخاب روکش بستگی به نوع محیط  و شرایطی که پیچ یا کرپی و در آن نصب میشوند دارد. مانند: مقاومت به خوردگی_اهمیت ظاهری کرپی یا پیچ_شکل یا سایز_ترد بودن یا شکنندگی _رسانایی_برای روانکاری و مومتاژ آسان_فام رنگ و….

روکش  کرپی و پیچ و مهره ها انواع مختلفی مانند. (پوشش میکانیکی_متال اسپری کردن_گالوانیزه گرم یا همان قوطه در مذاب روی _ فسفاته یا همان کانوژن شیمیایی _ میکرو کپسول _ پوشش دهی رنگ ،رنگ امیزی_غوطه وری سرد _  ابکاری الکتریکی)هستند. که چند نوع از این پوشش های کرپی و پیچ و مهره ها بیشترین استفاده را در میان پوشش ها دارند.

 


آبکاری غوطه وری در مذاب (گالوانیزه گرم)

این نوع از پوشش و آبکاری در فلز روی مذاب انجام میشود. در روکش گالوانیزه گرم ضخامت روکش بین ۱۰۰تا۵۰میکرون اعمال میگردد. و مقاومت و عمر این روکش بین ۳تا۱۰سال میباشد. و از خوردگی و زنگ زدگی پیچ یا کرپی و مهره ها جلوگیری می نماید. این نوع ازپوشش بیشتر برای پیچ و مهره و کرپی های اهنی و کلاس ۸.۸ میباشد. رنگی که بعد از روکش ابکاری گالوانیزه گرم بر پیچ کرپی و مهره میشود رنگ خاکسری تیره میباشد.

 


ابکاری (گالوانیزه سرد )

این نوع از روکش که گالوانیزه سرد نام دارد یکی از پر مصرف ترین ابکاری ها میباشد. این نوع از پوشش از خوردگی کرپی و پیچ و مهره جلوگیری مینماید.  و باعث ظاهری براق و زیبا بر روی پیچ و کرپی میشود. این نوع از روکش های کرپی و پیچ و مهره ها  توسط روی یا نیکل یا کرم انجام میشود. البته این نوع از ابکاری با رنگهای (زرد.سبز.مشکی.ابی.مشکی.هفت رنگ.یا رنگ استیل براق)میباشد.

 

صنایع کوبن پیچ تولید و توضیع انواع پیچ مهره کرپی واشردنده کبریتی

 


صنایع کوبن پیچ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا