لیست قیمت تسمه نقاله|قیمت لاستیک نوار نقاله

لیست قیمت تسمه نقاله|قیمت لاستیک نوار نقاله

 تسمه نقاله – نوار نقاله

تسمه نقاله (conveyor belt) در واقع وسیله یا جزء حمل‌کنندهٔ یک سامانه انتقال مواد تسمه ای می‌باشد (که اغلب این سامانه به صورت خلاصه تسمه یا نوار نقاله نامیده می‌شود). 

انواع تسمه نوار نقاله لاستیکی
ترک – تایوان – ایرانی – کره ای –  اروپایی 
۱ تا ۷ لایه نخ
ضخامت ۳ میلیمتر به بالا

تسمه نقاله لاستیکی

لیست قیمت تسمه نقاله لاستیکی تایوان – کره ای – ترک
عرض ۵۰-۱۰۰سانت
۲ تا ۵ لایه نخ / ضخامت ۶ تا ۳۰ میل

دو کانوایر تسمه ای خاص که معرفی می شوند (تسمه زاویه ای) و (ترکیب نواری) می باشند.

 

تسمه نقاله لاستیکی

 

سامانه انتقال مواد تسمه ای که کانوایر تسمه ای هم گفته می‌شود یکی از انواع متعدد سامانه‌های نقاله ای می‌باشد. یک سامانه انتقال نقاله ای از دو یا چند قرقره (گاهی اوقات از آن‌ها به عنوان درامز یا طبلک یاد می‌شود) تشکیل شده‌است به همراه یک حلقه بی پایان از تسمه یا نواری که مواد را حمل می‌کند و به دور آن‌ها می‌چرخد.

یک تسمه کانوایر از چند مقطع ساخته شد  است :

رویه فوقانیاسكلتلایه تحتانی

تسمه نقاله دست دوم

لیست قیمت تسمه نقاله دست دوم آلمانی-کره ای-اروپایی
عرض ۱۰-۱۴۰سانت
۳ تا ۶لایه نخ / ضخامت ۵ تا ۲۰ میل

تسمه نقاله آجدار

 

انواع پوشش در تسمه نوار نقاله ها

یکی از مصارف عمده مواد لاستیکی که تسمه های لاستیکی میباشند. تسمه نسبت به دیگر اجزای نوار نقاله از قیمت بیشتری برخوردار است و لزا باید برای بازدهی بیشتر هنگام انتخاب توجه کرد.

تسمه نقاله از چندین قسمت :پوشش رویه و زیرین و قسمت میانه و اسکلت تشکیل می شوند.تسمه ها از لحاض نوع پوشش و نوع اسکلت انواع مختلفی دارند که بسته به نوع مواد حمل شنده و محیط انتخاب می شوند.

کاربرد پوشش در تسمه نقاله جلوگیری از سایش – بریدگی-ضربه و محافظت از اسکلت تسمه است ،جنس پوشش میتواند از مواد لاستیکی طبیعی لاستیک مصنوعی -pvc-اورتان

پوشش لاستیکی : برای حمل فرآورده های مواد معدنی ، مواد نوک تیز و ساینده ،چوب و الوار، خمیر کاغذ، گچ و سیمان و… از تسمه نقاله لاستسکس استفاده می شود.

پوشش pvc: به دلیل بهداشتی بودن این نوع از پوشش از آنها برای حمل مواد بهداشتی و خوراکی در انواع صنایع غذایی و دارویی مورد استفاده قرار می گیرد.

پوشش پلی اورتان: از این پوشش برای جابه جایی مواد شیمیایی و نفتی استفاده می شود

از تسمه الواتور برزنتی به عنوان تسمه نقاله مخصوص انتقال نیرو و کشش جهت جایه جایی انواع مواد مانند: (آرد – برنج – غلات – خاک) به طور عمودی در بالابر های سلطی مورد استفاده قرار می گیرند

لیست قیمت انواع بلت و تسمه بالابرهای قاشقکی و سطلی-  تسمه الواتور برزنتی با مقاومت-استحکام بالا دربرابر سایش وکشش

 

پوشش فوقانی در نوار نقاله ها

جنس پوشش رویه تسمه نقاله انواع مختلفی دارد که بسته به شرایط محیطی و نوع محصول می تواند از جنس لاستیک-pvc -ویا pu باشد.
روکش از اورتان، PVC، تفلون یا لاستیکهای مصنوعی ساخته شده و می تواند تنوعی از پرداخت و ساختار داشته باشد. PVC از سه جنس دیگر ارزان تر است و برای کانوایرهای افقی برای حمل بسته ها متداول تر می باشد.عیب آن این است که PVC برای کانوایرهای شیبدار نمی تواند استفاده شود، زیرا برای ایجاد اصطکاک و تحمل محصولی که حمل می شود بسیار سخت است. PVC برای کارهای مواد فله ای نیز نامناسب است و ازتسمه نقاله لاستیکی برای ضربه زیاد بار استفاده میشود.

در کانوایر تسمه ای تخت افقی و تسمه ناودانی، وجود یک سطح صاف کافی است. وقتی که تسمه نقاله به بالا یا پائین حرکت می کند، برای نگه داشتن محصول، یک سطح ناصاف ارجحیت دارد.اغلب کانوایرهای حمل بسته، کانوایرهای با رویه زیر هستند. بافت سطح تسمه ها دارای یک استاندارد صنعتی است.
برای شیب بیشتر یا برای محصولی که لغزنده است فرم دیگری مناسب است که رویه الماسه نامیده می شود و از اورتان ساخته می شود و چون نرم تر است، ماده چسبنده تری است.در یک ماشین ترتیب دهنده یا هر کاربردی که محصول باید به گوشه تسمه حرکت کند، یک سطح خاص استفاده می شود. این سطح در طی فرآیند تولید تسمه توسط حذف هر گونه ماده از اسکلت حاصل می شود.

تسمه های دیگر معمولا با سطوح لغزنده تر طراحی می شود. و اسکلت بخش اصلی تسمه است که کار عمده را انجام میدهد.

رولیک

لیست قیمت انواع رولیک پرسی ازقطر ۵-۸سانتیمتر و تعویضی ازقطر۶-۱۶ / مناسب جهت استفاده در انواع نقاله های تسمه ای و غلطکی

تسمه نقاله

 

اسکلت تسمه نقاله ها

اسکلت چهار وظیفه دارد : ایجاد استحکام موردنیاز برای حرکت تسمه باردار، جذب ضربه از مواد بارگذاری شده، ایجاد تكيه گاه برای بار و ایجاد تكيهگاه برای اتصالات تسمه.اسکلت می تواند از الیافی مانند کتان، پلی استر یا کولار ساخته شود و یک هسته فلزی یا شبکه سیمی برای استحکام کششی بیشتر به آن افزوده می شود.تشکیل دهنده ساختار بافته شده تسمه ها، تار و پود می باشد. یک راه ساده برای به خاطر سپردن اختلاف آنها این است که پود از چپ به راست و تار طول تسمه را،تشکیل می دهد.

در کانوایرهای تخت مستقیم ترجیح داده میشود که تسمه در عرض كانوير محکم بوده و لبه ها برای حفظ محصول از رفتن به زیر تسمه رو به بالا تاب نداشته باشد.این تسمه ها از پود تک رشته و تار چند رشته استفاده می کنند. ریسمان تک رشته محکم تر از چند رشته ای است.

در کانوایرهای تسمه ای ناودانی رشته های چند الياف هم برای تار و هم برای پود استفاده می شود.این روش را گاهی بافت متعادل می نامند و برای تسمه های قوسدار بسیار مناسبند.
وقتی که یک تسمه قوسدار از یک رول تسمه تخت به صورت منحنی بریده شود، تار و پودها هم جهت با تسمه نخواهند بود.

در بافت متعادل، کشش در سراسر تسمه یکسان است. اسکلت نیز می تواند چند لایه ساخته شود. الیاف اسکلت چند لایه، در بین لایه هایی از جنس مورد استفاده برای روکش فوقانی یا تحتانی حبس می شود.جنس لایه ها یک موضوع مهم در استحکام تسمه، مقاومت ضربه و انعطاف پذیری است.

وقتی تسمه بلندتر باشد، همانند کانوایرهای تسمه ناودانی، ساخت اسکلت می تواند با کابلهای فولادی با شبکه سیمی تقویت شود. استحکام تسمه به صورت حداکثر کشش عملکرد پیشنهادی بر حسب نیوتن بر هر میلی متر پهنا (NPM) یا پوند بر هر اینچ پهنای تسمه (PIW) بیان می شود. اکثر سازنده ها محدوده NPM 4.5 (PIW 25) تا PIW) 52.5 NPM 300) را پوشش می دهند.

وقتی از تسمه چند لایه استفاده می شود، استحکام هر لایه به دیگری افزوده می شود. تسمه تقویت شده با کابل فولادی نیروی کششیPIW) 103 NPM 600) تا PIW) 876 NPM 5000)را پوشش میدهد

برای اینکه بتوان از تسمه ای که دچار آسیب دیدگی جزیی شده ،دوباره استفاده کرد ،می توان به جای تعویض آن از بست های  تسمه نقاله استفاده کرد .

لیست قیمت  بست تسمه نقاله
بست ۲پیچ سایز: ۱٫۵ و ۲/ تک پیچ سایز ۸ و ۱۰/کاربرد بست چنگکی

 

پوشش زیرین در تسمه ها 

سومین قسمت تسمه است. در اکثر کانوایرهای تخت، به ویژه جائیکه بستر لغزشی استفاده می شود، سطح زیر را سطح برس خورده می نامند.بسته به کاربرد، تسمه می تواند با قابلیت آب بندی جانبی ساخته شود، طوریکه هیچ رطوبتی توسط لبه های اسکلت جذب نشود.این موضوع برای کاربردهای غذایی مانند اکثر سیستمهای ناودانی، به خاطر رطوبت محیط قرار گیری آنها مهم است.

این تسمه ها با پهنای خاص، بر عکس تسمه های معمول که از رولهای با پهنای (ft 6) 2m تا ( m (14 ft 4 بریده می شود ساخته میشوند.
تنوعی از تسمه های خاص در بازار موجود است که به آنها در اینجا اشاره نمی شود.یکی از این تسمه های خاص که همانند بقیه تسمه ها دارای روکش زیرین – اسکلت – روکش فوقانی نیست و به صورت دوخته شده می باشد، از مواد نمدی الیاف تصادفی و مواد چسبی تشکیل شده است.این تسمه در برابر کشش بالا مقاومت نمی کند، اما اجازه میدهد محصول روی آن به سادگی بلغزد.

تسمه نوار نقاله

 

نوار نقاله تسمه ای

نوار نقاله های تسمه ای (Belt conveyors) متداول ترین نوار نقاله انتقال مواد در کاربردهای امروزی می باشند. نقاله تسمه ای نقاله هایی قدرتی با حداقل قیمت بوده و قادر به حمل گروه وسیعی از انواع مواد بسته ای و فله ای می باشند. پتانسیل جابجایی تسمه نقاله ها بیش از نیاز های عملی است. این تجهیزات میتوانند ساعت ها و ماه ها  به صورت دائم مواد را جابجا کنند.

بسته به نوع انتخابی، کانوایرهای تسمه ای می توانند هر نوع شیئی را از شن و ماسه مواد شیمیایی پودری -سنگ های معدنی – کنده های  چوب ذغال نرم تا دوربین یکبار مصرف و کیسه های نازک لباسها و جعبه های مقوایی محکم پر از محصول حمل کنند.

به طور معمول نوار نقاله تسمه ای برای حمل مواد از یک یا چند موقعیت و حمل تا فواصل دور با یک موتور تنها، مناسب هستند. تسمه نقاله  را می توان برای کاربردهای مختلف با ایمنی بسار بالا و پرسنل کمتر از یک واحد تنها با طول چند اینچ، تا واحدهای مرکب تا صدها فوت را  به کار برد .

تسمه پی وی سی مقاوم در برابر حرارت- بخار -سایش- روغن و مواد شیمیایی مناسب برای صنایع غذایی و خوراکی

مشخصات-جدول قیمت   تسمه نقاله پی وی سی  /ضخامت ۵mm-8mm/ عرض ۳cm-180cm/ رنگ:سفید-مشکی-سبز-آبی

 

اجزای نقاله تسمه ای

نوار نقاله ها معمولا” شامل چندین قسمت هستند که بر روی هم یک نقاله را کامل میسازند.

رولیک ها – غلتک ها – بخش کاهنده و محرکه – ریگلاژ و تنظیم تسمه نقاله -پیچ و مهره-چهار چوب و تسمه نقاله که از مهم ترین اجزا در نوار نقاله های تسمه ای می باشد.

تسمه نقاله ها در ساده ترین شکل برای جابجایی در مصافت های کوتاه و مواد سبک از دو عدد غلتک ثابت و متحرک تشکیل شده است که نیرو به غلتک ثابت وارد شده و تسمه نقاله مابین ان به صورت بی انتها کشیده میشود.

برای مصافت های زیاد و مواد سنگین مانند شن و ماسه برای جلوگیری از شکم دادگی تسمه نقاله در زیر تسمه نقاله به صورت چند تایی و ردیفی با فاصله های مشخص از رولیک رفت و برگشت استفاده میشود.

رولیک های زیر تسمه نقاله و باربر را می توان با زاویه به صورت دو تایی و یا سه تایی برای ایجاد گودی و شیب تسمه نقاله نصب کرد. از دلایل نصب رولیک ها به صورت شیب دار میتوان به به جلولگی از ریز مواد از روی تسمه نقاله در حین جابجایی اشاره کرد.

مشخصات و کاربرد  تسمه نوار نقاله لوله ای / حمل مواد از نرمه تا قطعات ۴۰۰mm / قطر لوله ۱۰۰-۷۰۰mm/طول ۵۰۰m 

 مهمترین کانوایر جابجایی قطعات/  نقاله های هوایی / مدلهای مختلف: سیستم تک راهه  _دو راهه 

مشخصات-کاربردنوار نقاله های بارگیری/  نوار نقاله های آجدار جهت حمل و جابجایی انواع مواد و قطعات مختلف

۴ در مورد “لیست قیمت تسمه نقاله|قیمت لاستیک نوار نقاله”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا