نصب لوله پایه به کمرکش با بست کرپی

استفاده از کرپی های مصرف شده

استفاده از کرپی های مصرف شده

طریقه استفاده از کرپی و یا پیچ و مهره های مصرف شده

چگونه میتوانیم از کرپی پیچ مهره واشر هایی که قبلا از انها استفاده شده است را دوباره مورد استفاده قرار دهیم ؟

استفاده مجدد کرپی از پیچها و مهره ها:

 

 

۱-استفاده از کرپی های مصرف شده

بعضا پیش می آید که کرپی یا پیچ و مهره هایی که در طول نصب مورد استفاده قرار گرفته، باید باز و مجددا مورد استفاده قرار گیرد. این ممکن است در زمانی پیش آید که سازه ای در جایی باز شده و در مکان دیگر نصب می شود.

 

 

سوالی که پیش می آید این است که آیا کرپی پیچ و مهره پرمقاومتی که لازم است پیش تنیده شوند، می تواند قبلا مورد مصرف قرار گرفته باشد، و اگر چنین است، چندبار؟

مقدار مشخصی از جاری شدن، در هنگام نصب یک کرپی یا پیچ پرمقاومت (با پیش تنیدگی) پیش می آید، بنابراین حداقل نیروی لازم پیش تنیدگی برابر و یا بیشتر از بار قبلی است. جاری شدن محدود به حجم نسبتا کوچکی در منطقه دنده پیچ کرپی یا پیچ ها و نزدیک به مهره است. این مقدار کوچک از جاری شدن تعیین کننده عمل کرپی نمی باشد از آنجائیکه اگر پیش تنیدگی در کرپی یا پیچ و مهره کاهش یابد و مثلا به صفر برسد، کرپی شل شده و سوال این است که می توان از این (کرپی مهره پیج )دوباره استفاده کرد.

 

 

۲-استفاده از کرپی های مصرف شده

اصول جامع بازرسی اتصالات کرپی های لوله یا پیچ و مهره های سازهها
تعداد سیکل پیش تنیدگی، شل شدن و سپس پیش تنیدن مجدد، بدان معنی است که مقدار معینی از انعطاف در هر سیکل از دست می رود، اگر تعداد سفت کردن و شل کردن کرپی ها زیاد باشد، انعطاف کافی از دست رفته، نتیجتا، مقدار پیش تنیدگی مورد نیاز نمی تواند قبل از شکل گرفتن ترک ایجاد گردد .

 

 

۳-استفاده از کرپی های مصرف شده

تحقیقات نشان داده که رزوه یوبولت یا پیچ های A325 و A490 به مقدار محدودی دفعات می توان مورد استفاده مجدد قرار گیرد.بشرط انکه پیچ با روغن با پایه ابی، که معمولا در کارخانجات نیز پیچ را با آن می پوشانند، پوشش داده شده باشد. آزمایش روی کرپی (یوبولت)پیچ های A325 نشان داده که سه یا چهار بار حداقل استفاده موفقیت آمیز بوده است. در مورد پیچ A490 این تعداد بعضا فقط یک یا دو بار بوده است. لازم به ذکر است که در مورد هر دو پیچ A325 و A490 که بصورت اتصال جذب بسته شده اند و بعدا شل از کار در آمده اند به صورت معمول می توانند بعنوان پیچ پیش تنیده بسته شوند. این بخاطر انست كه تا زمان ایجاد جاری شدن در دنده پیچ کرپی بعنوان استفاده شده محسوب نمی شود. | حتی، پیچ که بعنوان Touch – UP (قبل از حالت اتصال جذب) در یک اتصال با تعداد زیاد پیچ بسته شده، نباید بعنوان پیچ های استفاده شد محسوب شوند، مگر آنکه بعد از آنکه بیچها تنها بسته شد، این پیچ بار خود را رها کرده باشد

 

 


صنایع کوبن پیچ   ۰۹۱۲۴۲۲۴۷۸۶     

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا