نوار نقاله تسمه ای یکی از متداول ترین نوع از نقاله های تسمه ای می باشد که کاربردهای زیادی جهت انتقال مواد را دارند .نقاله های تسمه ای یکی از قدرتمند ترین و کاربردی ترین نوع از نقاله ها می باشد که با قیمت پایین ، قادر به حمل گروه وسیعی از مواد هستند .بسته به نوع انتخاب نقاله های تسمه ای میتوان هرموادی را از شن،گچ،کیسه های نازک،لباس،جعبه های مقوایی و … را میتوان حمل نمود .
نوار نقاله تخت با تسمه های پی وی سی
این نوع از نقاله ها ، یکی از پرمصرف ترین نوع در میان نقاله ها می باشد که تسمه ی استفاده شده در آنها از جنس( پی یو ) یا (پی وی سی ) می باشد و از این نقاله های پرکاربرد میتوان در باشگاه های ورزشی به عنوان تردمیل ، در نانوایی ها جهت حمل خمیر ، در صنایع غذایی یا کشاورزی و بسیاری دیگر از این قبیل استفاده نمود .
تسمه های پی وی سی یکی از پرمصرف ترین نوع از تسمه ها در نقاله ها به دلیل مزایای (قیمت مناسب،مقاوم در برابر بخار ، اسید،بهداشتی)می باشد.تسمه های پی وی سی دارای تنوع زیادی در رنگ، نوع آج،عرض و طول و ضخامت میباشد.تسمه نقاله های پی وی سی از ۲ مقطع رویه فوقانی و اسکلت ساخته می شود .
رویه فوقانی که با محصول در ارتباط است ،میتواند از جنس پی وی سی یا پی یو باشد .
اسکلت در تسمه های پی وی سی ، بخش اصلی تسمه را تشکیل می دهد و کار عمده را انجام می دهد .
اسکلت چهار وظیفه ی اصلی دارد، ایجاد استحکام مورد نیاز برای حرکت تسمه ، جذب ضربه از مواد بارگذاری شده بر روی تسمه _ ایجاد تکیه گاه برای بار و ایجاد تکیه گاه برای اتصال تسمه می باشد .جنس اسکلت در تسمه های پی وی سی میتواند از کتان یا پلی استر یا ترکیب هر دو باشد ،که بصورت تار و پود بافته شده است .(پود در عرض _تار در طول تسمه )طی می شود .
ترتیب ساختار تسمه های پی وی سی بدین صورت میباشد که لایه ی فوقانی پی وی سی یا پی یو آج دار یا صاف باشد و اسکلت آن بصورت یکی در میان از تار و پود (کتان و پلی استر) و مواد پی وی سی می باشد .و لایه ی زیرین آن میتواند از مواد پی وی سی آج دار یا صاف و یا پلی استر باشد .
اتصال در تسمه های پی وی سی به دو صورت آپارات یا پرس بصورت گرم (ذوبی) یا بصورت جداشونده با بست های سوزنی ، چنگکی یا لولایی در صورتیکه امکان بازشدن دستگاه وجود ندارد ، انجام می شود .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا