نوار نقاله غلتکی/ کاربرد نوار نقاله غلتکی

کانوایر غلتکی ثابت

 

کانوایر غلتکی ثابت، همان مفاهیم کانوایر چرخدار ثابت را دارد. قواعد تعیین ابعاد کانوایر همچنان پابرجا است، به جز آنکه فاصله عرضی بین چرخها حذف می شود.چهارچوب ها هم از فولاد و هم از آلومینیوم ساخته میشوند. انتخاب های بیشتری برای غلتکها وجود دارد.

محدوده قطر غلتکها از قطر ۳/۴ اینچ تا ۱/۲ ۳ اینچ است. متداول ترین ابعاد قطر ۱٫۴، ۱٫۹ و ۲٫۵ اینچ می باشد.

غلتک ها معمولا پوسته فولادی با بدنه فولادی دارند لیکن غلتکهایی که قطر کمتری دارند، هم از جنس پوسته آلومینیومی و هم فولادی موجود هستند. تمام ابعاد با غلاف ها یا روکش های پلاستیکی مختلف موجود است.

کانوایر غلتکی ثابت از یک سری غلتک در فواصل مرکز تا مرکز ۳، ۴ یا ۶ اینچی تشکیل شده اند که بین چهارچوبهای جانبی نصب می شوند. مانند کانوایر چرخ اسکیت، غلتکها می توانند در پائین یا بالای چهار چوب نصب شوند.

مقاطع قوس دار با استفاده از غلتک های استوانه ای و هم غلتک های مخروطی ساخته می شوند، وقتی محصولات سبک وزن مد نظر باشد غلتک های استوانه ای راحت تر می چرخند.

عیب غلتک های استوانه ای این است که محصول به خارج منحنی منحرف می شود و یک فشار در مقابل ریل راهنما ایجاد می کند. یک کانوایر قوس دار با غلتک های استوانه ای، راستای محصول را به خوبی نگه نمی دارد. اگر محصول گرد باشد، موضوع راستا عاملی مهم نیست.

استفاده از غلتک های دوتایی در مسیرهای قوس دار نتیجه بهتری دارد و اینگونه کانوایرهای قوس دار یک بسته مربعی یا مستطیلی را بهتر از یک کانوایر قوس دار با غلتکهای ساده حمل می کند، زیرا ردیف خارجی غلتک ها می تواند سریعتر بچرخد. در برخی موارد، غلتک های شیب دار ترجیح داده می شود زیرا راستای محصول به آسانی تنظیم می شود. ولی غلتکهای شیب دار سنگین تر بوده و با محصول بسیار سبک به صورت رضایت بخشی کار نمی کند.

 


صنایع کوبن پیچ

تسمه نقاله – نوار نقاله

 تسمه نوار نقاله

(conveyor belt) تسمه نوار نقاله در واقع وسیله یا جزء حمل‌کنندهٔ یک سامانه انتقال مواد تسمه ای می‌باشد (که اغلب این سامانه به صورت خلاصه تسمه یا نوار نقاله نامیده می‌شود). 

نوار نقاله pvc

تسمه نقاله pvc

یکی از بزرگ ترین و بیشترین استفاده را تسمه نقاله pvc  دارد. استفاده از مواد پی وی سی در تسمه به دلیل فواید و فرم گیری بسیار زیاد و قیمت ارزان تر از دیگر تسمه نقاله ها جایگاه بالایی را به خود اختصاص داده است.

تسمه الواتور برزنتی

 تسمه الواتور برزنتی

یکی از کارآمد ترین و پرمصرف ترین تسمه ها، تسمه برزنتی می باشند که به دلیل -استحکام – قدرت و مقاوم بودنشان در برابر کشش از انها جهت انتقال مواد به صورت عمودی در الواتور های سطلی مورد استفاده قرار می گیرند.

تسمه نقاله دست دوم

تسمه نقاله دست دوم

یکی از مصارف عمده مواد لاستیکی تسمه های لاستیکی میباشند. تسمه نسبت به دیگر اجزای نوار نقاله از قیمت بیشتری برخوردار است و باید برای بازدهی بیشتر هنگام انتخاب توجه کرد.و یا میتوان از تسمه نوار نقاله دست دوم استفاده کرد.

اسکرول به بالا