نوارنقاله های لوله ای

نوارنقاله لوله ای/کاربرد و مشخصات تسمه نقاله لوله ای

تسمه نوارنقاله های لوله ای

کاربرد مشخصات – ویژگی مزیت

 

فروش انواع تسمه نقاله لاستیکی و پی وی سی

فروش انواع قطعات نوار نقاله های صنعتی –  قطعات بالابر، الواتور های زنجیری و تسمه ای

نوار نقاله لوله ای:

امروزه این نوع از نوارها رایج ترین نوع از نوار نقاله های محصور به حساب می آیند. نوار نقاله لوله ای نخستین بار در سال ۱۹۶۴ در کشور ژاپن توسط شخصی به نام هاشیموتو ابداع شد.

اولین نوع با مقیاس واقعی در سال ۱۹۷۰ ساخته شد، اما خیلی موفقیت آمیز نبود. تا اینکه نخستین نوار نقاله لوله ای در سال۱۹۷۹ در این کشور شروع به کار کرد.

در دهه ۸۰ ژاپنی ها تعداد زیادی از این نوارها را در آفریقای جنوبی عمدتا در مسیرهای خیلی پیچیده با قوسهای افقی و قائم نصب کردند.

کاربرد نوار نقاله های لوله ای

امروزه نقاله های گرد لوله ای برای حمل بیشتر مواد از نرمه تا قطعات ۴۰۰mm قابل استفاده هستند. قطر لوله ها از ۱۰۰ تا ۷۰۰mm متغیر است.

حداکثر طول آنها ۵۰۰m و حداکثر ظرفیت آنها h٪ ۳۰۰ است.  سازندگان مختلفی در آلمان، سوئیس، اتریش، ایتالیا و … این نوارها را با اسامی تجاری مختلف تولید می کنند.

این نوع نوار نقاله ها عمدتا در  صنایع  :
– صنایع شیمیایی.
– صنعت کودشیمیایی.
– صنعت کاغذ.
– معادن روباز و زیرزمینی.
– صنایع غذایی و …  مورد استفاده قرار می گیرند.

 

مشخصات انواع نوار نقاله های لوله ای

نوار در طبلک های سر، محرکه و خمش به صورت تخت است. در ایستگاه تغذیه نوار توسط رولیکهای مخصوص به صورت لوله ای در می آید به نحوی که لبه های نوار همپوشانی پیدا می کنند.

رولیک های شش تایی نوار را در طول مسیر به صورت بسته نگه می دارند و قبل از تخلیه مواد باز می شوند. در بازگشت نوار مجددا بسته شده به شکل لوله ای در می آید. ابزارهایی برای چرخاندن نوار تعبیه شده و به این ترتیب حمل مواد توسط نوار بازگشت را ممکن می سازند.

بارگیری میانی در هر نقطه از مسیر با باز و بسته کردن نوار در هر نقطه امکان پذیر است. این نوارها در انواع مختلف الیافی (تسمه نقاله نخی )یا سیم فولادی(تسمه نقاله استیل کورد) با مقاومت۲۵۰ تا۲۰۰n/mm ساخته می شوند.

کششهای نوار و توان تأسیسات همانند نوار نقاله های معمولی محاسبه می شود. مزیت اصلی نقاله های لوله ای توانایی ایجاد قوس های افقی و عمودی در یک فضای کوچک است.

قوس های افقی تا شعاع ۹۰ درجه امکان پذیر است. مزیت دیگر آنها امکان حمل مواد در شیب های۲۷درجه است.

 


صنایع گوبن پیچ  ۰۹۱۲۴۲۲۴۷۸۶

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا