معرفی نوار نقاله ها

گسترش معدنکاری کانه ها و انتقال آنها به ابداع تسمه نقاله ها انجامید. در حال حاضر این سیستمها جایگزین سیستم قدیمی انتقال با راه آهن می شوند. امروزه سیستمهای انتقال مواد چندصد کیلومتری غیر معمول نیستند. تسمه نقاله ها برای جابه جایی و انتقال مواد در یک شرکت هم مهم هستند. این فرآورده ها غالبا در شرایط سخت کار می کنند، که بازتاب آن در انتظارات روزافزون از مواد مصرفی در ساخت آنها مشاهده می شود.
تسمه نقاله ها از دو جزء اصلی تشکیل شده اند: جزء پایه یا منجید که از یک، چند لایه منسوج، پارچه نخی، نخ فولادی با ترکیب اینها ساخته می شود و یک رویه کائوچویی که از منجيد محافظت می کند.
تسمه نقاله زیر مجموعه ای از مجموعه بسیار بزرگتر تجهیزات انتقال مواد می باشند. معمولا با استفاده مناسب تجهیزات انتقال مواد سعی می شود انتقال دستی مواد کاهش داده شده یا حذف گردد.
مواد خام، قطعات، جعبه ها ،تسمه، صندوقها، پالتها و چمدانها باید از مکانی به مکان دیگر، مثلا از نقطه A به نقطه با روشی ایده آل و کارا حمل شوند. موادی که باید جابه جا شوند دارای اندازه، شکل، وزن، و فرم تقویم کالایی می باشند. مواد میتوانند به صورت مستقیم توسط مردم حمل شده و یا توسط گاری، تسمه وو : امکان انتقال جابه جا شوند. مواد را می توان توسط انسان با استفاده از ماشین آلاتی چون چایک تجهیزات حرکت داد. سرانجام می توان مواد را با استفاده از تجهیزات خودکار و هما ”
پوست می شود، تسمه نوار نقاله پی وی سییا تسمه های آج دار حرکت داد. یک مثال برای جابجایی مواد در آمریکا :تعریف زیر را برای انتقال مواد ارائه کرده است : انتقال مواد هنر و علی اور و نیز در جای درست در شرایط صحیح در توالی و جهت صحیح در زمان درست بودند,اجرای درست می باشد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا