آموزش نصب کرپی /کرپی یوبولت

آموزش نصب کرپی یوبولت

 

کرپی یوبولت ( کرپی یو کرپی لوله )

برای نصب لوله و قطعات دایره و گرد و یا اتصال این چنین اجسام و قطعاتی همچون لوله از یک نوع کرپی به نام های :کرپی یو-یوبولت-کرپی لوله استفاده می شود .

۱) ابتدا باید کرپی مورد نظر را تهیه کرد و برای تهیه کرپی ابتدا باید سایز لوله و یا قطعه مورد نظر را اندازه گیری بکنیم . مثال لوله ۱” – ۲” – ۳” و …

۲) بعد از تهیه کرپی نوبت به بست کرپی می رسد.اگر بخواهیم لوله ای را به لوله وصل کنیم . از بست کرپی که به صورت گرد می باشد، تهیه کنیم . برای اتصال لوله به نبشی و قطعات صاف  و مسطح وصل کرد از واشر یا تسمه استفاده می کنیم .

۳) برای اتصال مثبت ابتدا ۲عدد کرپی را از پایین لوله زیرین وارد می کنیم و بست لوله ها را به صورت یکی در میان به هر کرپی وصل می نماییم و بعد از آن واشر و مهره را سفت می کنیم . توجه داشته باشید که بیش از حد مهره ها را سفت نکنید ، چون باعث فشار و خم شدن لوله ها می شود .

۴) برای وصل کرپی یو ابتدا یوبولت را وارد لوله کرده و بعد از آن از داخل سوراخی که قبلا ایجاد کرده ایم ، وارد می کنیم و بعد از آن طبق شرایط واشر یا تسمه را وصل می کنیم و در آخر مهره ها را وارد رزوه کرپی لوله می نماییم ، و کار به اتمام می رسد .

 


صنایع کوبن پیچ  ۰۹۱۲۴۲۲۴۷۸۶

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا